Türkiye’nin En Büyük İnsan Kaynakları Buluşması!..

Türkiye’nin En Büyük İnsan Kaynakları Buluşması!..

İSKİF ;

İstanbul Kariyer ve İstihdam Etkinliği; İşletmeleri ve iş arayanları bir araya getirerek istidam olanağı sağlayan, teşvikli personel imkanı sağlama anlamında işletmeleri ve iş arayan adayları büyük ölçüde destekleyen bir organizasyondur.

İşletmelerin; Kısa, orta ve uzun vadede ihtiyaç duyduğu ve duyacağı iş gücü açığının giderilmesine,

İşletmelerin istihdam gücü açığını doğru planlamasında,

Mesleki yeterlilik eğitim projelerinden faydalanmasında,

Personel maliyetleri konusunda ciddi oranda tasarruf elde edebilmeleri için kullanılan farklı personel teşvik modüllerinden faydalanmasında,

Yeni işe alımlarında işbaşı eğitim programı veya aktif hizmet iş gücü yöntemleriyle işveren için sağlanan istihdam teşvikleri ve kamu desteklerinden faydalanmaları sağlanacaktır.

İş arayanların; 

İş arayan adayların etkinliğe katılan işletmelerin organizasyon yapısı, çalışma koşulları, aradıkları pozisyonlar ve belirledikleri çalışan profili hakkında bilgi sahibi olarak daha bilinçli başvuru yapmaları sağlanacaktır.

En çok tercih edilen Mesleklerin saha gerçeklerini, işin pratiğinden gelen konuklardan dinleyerek doğru kariyer planlaması yapmaları konusunda kariyer hayatlarına yön verecek bilgiler paylaşılacaktır.

İnternet üzerinden başvuru yaparak yetkili kişilerle görüşme imkanı bulmakta zorlanan adaylar, daha kısa sürede ve hızlı bir şekilde direk markalarla iletişim kurabilme imkanı bulacaktır.

Mesleği olmadığı için işe girmekte zorlanan adayların  İŞKUR’un "Aktif Hizmet İşgücü Programları" kapsamında düzenlediği mesleki yeterlilik eğitim programlarından yararlanarak MEB onaylı sertikalı meslek sahibi olmaları sağlanacaktır.

İŞ-KUR tarafından mesleki eğitim kursları süresince cep harçlığı verilerek istihdam sürecinde desteklenerek daha kısa sürede işe girmeleri sağlanacaktır.

MEB'e bağlı orta öğretim öğrencileri ve üniversite okuyan öğrencilerin okuldan boşta kalan zamanlarında işletmelerde iş başı eğitim programı kapsamında çalışarak deneyim ve para kazanmalarına, üniversite öğrencilerinin yaz döneminde yapacakları zorunlu stajları için işletmelerle görüşmesine olanak sağlayacaktır.

Etkinlik; Sektörün önde gelen marka sahiplerinin başarı hikayelerini içeren oturumlar, Doğru Kariyer Planlaması Yöntemleri, Başarılı bir mülakat sürecinin şifreleri, mesleklerin saha gerçekleri, İŞ-KUR tarafından sağlanan personel teşvikleri......vb konularda söyleşi, eğitim, seminer, konferans ve paneller düzenlenerek tarafların farklı bilgi ve deneyimlerden faydalanmaları sağlanacaktır.

24-25 Nisan 2019 ’de  İstanbul Kariyer ve İstihdam Etkinliği bu yıl diğer etkinliklerden farklı olarak interaktif bir şekilde, skeçlerle desteklenerek, tiyatral bir organizasyon haline getirilmiştir. İşletme ve İş arayanlar için sağlanan teşvikler detaylı bir şekilde işlenerek herkesin faydalanması amaçlanmıştır. Konularla ilgili sunumlar filmler ve görsellerle desteklenerek eğlenceli ve anlaşılır bir şekilde planlanmış olması sebebiyle 100 binden fazla ziyaretçi bekleniyor.