İstanbul İstihdam ve Kariyer Buluşması Etkinlik Alanı Nasıl Gezilir ?

İstanbul İstihdam ve Kariyer Buluşması Etkinlik Alanı Nasıl Gezilir ?

1. Buluşma Etkinliğine Ön Hazırlık

Ziyaret etmeyi düşündüğünüz istihdam ve kariyer etkinliği hakkında çok detaylı olmasa da mutlaka bilgi edinin. İşletme ve iş arayan adaylara sağlanan personel teşvikleri paylaşılacağı için not alabilmek adına ajandanız la gelebilirsiniz. Organizasyonda stant sahibi sektörün önde gelen markaları, oturum yapılacak olan işletme sahibi konukların başarı hikayeleri, kariyer planlaması yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar, İnsan Kaynakları konusunda halk arasında doğru bilinen yanlışlar, mülakat şifreleri, Doğru CV hazırlama teknikleri ve iş hayatında mesleklerin saha gerçekleri hakkında kariyer hayatınıza yön verebileceğiniz ve kararlar alabileceğiniz iki gününüzü davetiyeyle birlikte paylaşılan program içerik akışı üzerinden takip ederek doğru planlayabilirsiniz.

2. Etkinliğimize Gelirken CV’leriniz Mutlaka Yanınızda Olsun

Buluşmanın 1.gününde Kariyer Planlama, CV hazırlama ve Mülakat şifreleri...vb konularda sizlere rehber olabilecek bilgiler sunulacaktır. CV bilgilerinizi verilen teknik bilgilerle güncelleyebilir ve 2.günde markaların stantlarında paylaşabilirsiniz. Bazı Markalar sunum yaparak hangi pozisyonlarda hangi çalışma koşullarında aday aradıklarını ve şirketlerini tanıtan kısa bir bilgilendirme yapacaklar. Böylece başvurularınızı beklentilerinizle eşleşebilecek şekilde sizin için doğru olduğunu düşündüğünüz firmalara yapabileceksiniz. Firma yetkililerinin sizinle tekrar bağlantı kurabilmeleri için CV’lerinizi mutlaka verilen bilgiler doğrultusunda güncelleyerek ziyaret ettiğiniz firmalara bırakın.

3. Mutlaka Yaka Kartı Takın

Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise istihdam ve kariyer buluşmasına gelindiğinde alınacak yaka kartlarıdır. Girişte ziyaretçilere ve firmalara farklı yaka kartları verilmektedir. Bu uygulama görüşme yapılacak kişinin bilinmesi adına hem ziyaretçilere, hem de katılımcı firmalara büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

4. Başvuru Yapacağınız Firma Seçimini Doğru Yapabilmeniz İçin 

Ziyaretçilerin; katılımcı firmaların sahne alacağı ve kendilerini ifade edecekleri kısa sunumunu takip etmesi doğru başvuru yapabilmeleri açısından çok faydalı olacaktır. Firma sunumlarından sonra adaylar kendilerine uygun olduğunu düşündüğü firmalara CV bilgilerini paylaşarak başvuru yapabilir.

5. Katalog Alın

Etkinlik alanına girdikten sonra bilinçli her ziyaretçinin yapması gerektiği gibi bir etkinlik kataloğu almak zamandan tasarruf sağlarken, katılımcı firmalar hakkında bilgi edinmenizi de sağlayacaktır. Kataloğun yanı sıra firmaların yerlerini gösteren plandan edinmenizi de öneriyoruz. Bu size ziyaret etmek istediğiniz firmanın standını ararken kolaylık sağlayacaktır.

6. Holleri Sırayla Gezin

Oldukça fazla katılımcının bulunduğu İSKİF Etkinliğine plansız gezdiğinizde mutlaka görmediğiniz firmalar olacaktır. Etkinliğe katılan tüm firmaları görmek ve size sunduğu imkânlardan faydalanmak için holleri sırayla gezmenizi öneriyoruz. Yorgunluğunuzu azaltacak bu yöntem, etkinlik süresince kafanızın karışmasını da engelleyecektir.